قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته
رونمایی از نمونه اولیه درخت بادی برای تولید برق
انرژی هاب: محققان فرانسوی از نمونه اولیه درخت بادی رونمایی کردند که با استفاده از توربین های مخفی شده در برگ های پلاستیکی این درخت برق تولید می کند.
 
به گزارش ایرنا، این درخت مصنوعی با استفاده از انرژی باد برق تولید می کند.
 
توربین های این درخت از تیغه های کوچکی ساخته شده اند که در برگ های پلاستیکی آن تعبیه شده است.این تیغه ها بدون در نظر گرفته شدن جهش باد می چرخند و از مزیت آنها این است که کاملا بی صدا هستند.
 
wind tree
 
مهندسان فرانسوی پس از سه سال تحقیق نمونه اولیه این درخت بادی را به بلندی ۲۶ فوت (حدود هشت متر) ساختند و آن را در منطقه ای در شمال غربی فرانسه نصب کردند.
 
این درخت که ۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش خواهد رسید می تواند دو برابر تعداد روزهای یک توربین بادی متعارف برق تولید کند زیرا این درخت بادی می تواند از بادهایی که با سرعت تنها ۴.۵ متر بر ساعت می وزند، برق تولید کند.
منبع : انرژی هاب

[ پنج‌شنبه 20 آذر‌ماه سال 1393 ] [ 01:02 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250010