قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

هنگامی که مسابقات استقامتی کسالت آور Rolex 24 امسال از ۲۶ ژانویه در پیست بین المللی Daytona آغاز شود، تماشاچیان سه خودرو مسابقه ای Mazda6 را در پیست خواهند دید که از سوخت تجدید پذیر غیرمعمولی استفاده می کنند. یک سوخت فوق العاده پاک که از چربی های حیوانی از قبیل پیه گاو، چربی خوک و چربی مرغ ساخته شده است.

البته قبل از اینکه به سراغ انجمن های حمایت از حیوانات بروید، باید بدانید که این چربی ها از ضایعات کارخانه های فراوری محصولات دامی تهیه می شوند. مزدا تاریخ طولانی در استفاده از ابداعات جدید در ماشین های مسابقه ای دارد و سعی می کند که تکنولوژی های جدید را آزمایش کند.

جان دونان، مدیر بخش ماشین های اسپورت شرکت می گوید: «ما از ماشین های مسابقه به عنوان یک موقعیت و فرصت برای تحقیق و توسعه استفاده می کنیم.» برای مثال از طریق شرکت در مسابقات اتومبیل رانی بود که مزدا ایراد جعبه دنده MX-5 Miata را کشف کرد. و به همین شیوه بود که ایراد ball joint در مدل RX-8 را شناسایی کردند. و هر دو این ایرادات قبل از ورود ماشین به بازار، توسط مهندسان ژاپنی اصلاح شدند.

مسابقات این دوره Rolex 24 به دو دلیل اهمیت فراوانی برای مزدا دارند. اول اینکه آنها می توانند تست های پایداری موتورهای جدید SKYACTIV-D ویژه سوخت پاک را به چالش بکشند که قرار است سال جاری در مدل های سدان عرضه شوند. و دیگر اینکه موقعیت خوبی است تا سوخت مصنوعی تجدیدپذیرشان را بیازمایند. این سوخت محصولی از کمپانی تازه تاسیس Dynamic Fuels است که در همکاری ۵۰-۵۰ مزدا با یک شرکت فرآوری محصولات دامی تاسیس گردیده.

پالایشگاه ۱۵۰ میلیون دلاری Dynamic از اکتبر ۲۰۱۰ تاسیس شده و می تواند روزانه ۶۸۰ هزار کیلوگرم مواد بازیافتی حیوانی را استفاده کند. نتیجه فعالیت این کارخانه هم تولید ۲۸۴ میلیون لیتر سوخت در سال است. سال ۲۰۱۱ نیروی دریایی قراردادی برای تامین سوخت قایق ها و کشتی های تندرو جدید خود با این شرکت منعقد کرد. اکنون هم مزدا به عنوان اولین کارخانه ماشین سازی قصد دارد از این سوخت بهره ببرد.

source : forbes

[ جمعه 6 بهمن‌ماه سال 1391 ] [ 01:46 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250010