قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

در حقیقت شارژ بیسیم دیگر آن مدینه فاضله دوردست و غیرمحتملی نیست که در گذشته می پنداشتیم. اکنون هم این تکنولوژی در دسترس است، اما هنوز تا تبدیل به یک محصول ایده آل و کاربردی کمی فاصله دارد. و احتمالا انتظار زیادی لازم نیست که در کنار Wi-Fi Zone و عرضه رایگان اینترنت وایرلس، شاهد ظهور Charging Zone های واقعی و عرضه شارژ بیسیم گجت باشیم. پتنت جدید ثبت شده توسط اپل هم چنین ایده ای را ترسیم می کند.

در پتنتی که به تازگی تحت عنوان «استفاده از برق بیسیم در محیط های محاسباتی محلی» منتشر شده است، اپل در حال راه اندازی تکنولوژی جدیدی است که همانند بهشتی برای شارژ ابزارها می ماند. با استفاده از تشدیدکننده های میدان مغناطیسی فاصله نزدیک (near-field magnetic resonance)، اپل آرزو دارد (به صورت تئوری) ابزارهای شارژ بیسیمی ایجاد کند که تا فاصله تقریبی ۹۰ سانتی متری بتوانند هر دستگاه مجهز به مدار تشدید NFMR درونی را شارژ کنند. یعنی این رویا به واقعیت نزدیک می شود که موبایل ها، کیبردها، موس ها و هر گجت دیگری را به صورت بیسیم و با فاصله از منبع نیرو شارژ کنیم.

البته جدای از اینکه چنین رویایی به واقعیت تبدیل شود و از یک طرح تئوری به نقشه ای عملی برای تولید محصول تغییر ماهیت دهد، این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که چنین میدان مغناطیس تولید شده توسط گیرنده و فرستنده های NFMR می تواند بر روی ابزارهای فراوانی، همچون کارت های بانکی و برخی گجت های کاشتنی در بدن بیماران, تاثیرات منفی داشته باشد. که این موضوع خود می تواند به نگرانی ویژه ای در زمینه این تکنولوژی تبدیل شود.

از سویی هم برخی این حرکت اپل را یک تاکتیک دفاعی و پیشگیرانه می دانند که نگاهی به آینده تکنولوژی شارژ بیسیم دارد و اکنون قصد تولید تجاری آن را ندارد. به نظر شما تا چه زمانی باید منتظر تحقق این رویا بمانیم؟\

source : gizdomo

[ سه‌شنبه 14 آذر‌ماه سال 1391 ] [ 05:00 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250010