قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

اسپم یا هرزنامه، ایمیل های مزاحمی است که با هدف تبلیغات و… صندوق پست الکترونیک شما را هدف می گیرد. شرکت های مختلفی در دنیا روی روش های متفاوت مبارزه با ایمیل های اسپم کار می کنند اما هیچ کس نتوانسته به یک موفقیت مطلق در برابر آنها برسد. به همین خاطر هزاران ساعت از وقت کاربران صرف ایمیل های اسپم می شود.

آمار جدیدی که توسط یک تیم محقق از مایکروسافت و گوگل ارایه شده، نشان می دهد که ایمیل های اسپم سالیانه حدود ۲۰ میلیارد دلار برای جامعه هزینه دارد در حالی که درآمد کسانی که اسپم ارسال می کنند حدود ۲۰۰ میلیون دلار است.

اگر این محاسبات درست باشد به خوبی نشان می دهد که درآمد اسپمرها در مقابل هزینه هایی که ایجاد می کنند، بسیار کوچک است. با این حساب اسپمر ها به ازای هر ۱۰۰ دلاری که برای جامعه هزینه ایجاد می کنند حدود ۱ دلار درآمد دارند.

البته این کار همچنان برای اسمپرها سود دارد به خاطر اینکه ارسال انبوه ایمیل های تبلیغاتی بسیار ارزان است و هزینه های آن به کاربران و جامعه تحمیل می شود. بنابراین حتی اگر به ازای هر ۲۵۰۰۰ ایمیل تبلیغاتی فقط ۱ نفر خرید را انجام بدهد باز هم آنها سود می کنند.

محققین می گویند به دنبال راه هایی هستند تا هزینه ارسال این ایمیل ها را بالا ببرند تا دیگر برای اسپمرها مقرون به صرفه نباشد.

اما شما چقدر از دست این مزاحمین اینترنتی ناراحت هستید؟ روزانه چند عدد ایمیل اسپم دریافت می کنید؟

[ سه‌شنبه 7 شهریور‌ماه سال 1391 ] [ 08:01 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250010