قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفتهمدیر عامل شرکت نیکائو در ایران گفت: پانل های خورشیدی X3 از بزرگترین پروژه های ملی در بخش انرژی است که اولین بار در خاورمیانه در زنجان اجرا می شود.

مجید محمدنژاد در مراسم آغاز عملیات اجرایی واحد صنعتی تولید پانل های خورشیدی X3، با اشاره به سابقه اندک استفاده از انرژی های پاک ، افزود: امروز برای تولید انرژی مورد نیاز در بسیاری از کشورهای غربی از نور خورشید بهره برداری زیادی می شود.

وی با بیان اینکه کشور ایتالیا صاحب تکنولوژی تولید پانل های خورشیدی X3 است ، ادامه داد: این نوع پانل ها ویژگی ها متفاوت بسیاری نسبت به پانل های معمولی موجود در بازار دارد.

محمدنژاد مقاومت بالا درمقابل حرارت را از ویژگی های پانل های خورشیدی X3 ذکر و خاطرنشان کرد: پانل های معمولی در دمای 25 درجه سانتیگراد دارای بازده مناسب است و با افزایش دما بازده آن کاهش می یابد، اما پانل های خورشیدی X3 تا دمای 75 درجه سانتیگراد بازده عالی دارد.

مدیر عامل شرکت نیکائو در ایران گفت: در پانل های معمولی نور خورشید باید به صورت مستقیم بتابد و این مستلزم هزینه های گزاف است، درحالی که در پانل های خورشیدی X3 نیاز به تابس مستقیم نیست و انرژی مورد نیاز با هر زاویه ای نسبت به نور تولید می شود.

وی یادآور شد: عمر مفید پانل های معمولی 20 سال است و پانل های خورشیدی X3 حداقل 40 تا 45 سال عمر دارد.

محمدنژاد گفت: نور خورشید از پانل های معمولی عبور نمی کند درحالی که 30 درصد نور تابشی از پانل های خورشیدی X3 عبور می کند و این ظرفیت مناسبی برای بهره گیری در گلخانه ها و تامین نور، گرما و برق مورد نیاز آنهاست.

وی سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای کامل این طرح را 10 هزار میلیارد ریال ذکر و خاطرنشان کرد: اردیبهشت سال آینده مرحله اول این واحد تولیدی به بهره برداری می رسد.

شرکت نیکائو متشکل از سرمایه گذاران ترکیه و ایتالیاست که به صورت مشترک برای سرمایه گذاری در ایران وارد زنجان شده اند.

واحد تولید پانل های خورشیدی در حاشیه روستای سلطان آباد در 75 کیلومتری زنجان در زمینی به مساحت 500 هکتار با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای یک هزار نفر احداث می شود.
[ شنبه 31 تیر‌ماه سال 1391 ] [ 04:34 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250011