قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

در کشور های زیادی ساخت و استفاده از پنل های خورشیدی جهت تولید انرژی برق مورد نیاز مرسوم شده است. اما پنل های خورشیدی فعلی موجود در بازار به گونه ای هستند که مقدار زیادی از انرژی نور خورشید را در زمان تابانیده شدن، قبل از اینکه جذب و در سلول ذخیره شوند به محیط اطراف منعکس می کنند.

 

یک کمپانی در کالیفرنیا به نام Solar 3D مطالعات خود را بر روی پنل های خورشیدی سه بعدی جهت نصب بر روی پشت بام منازل متمرکز کرده است. در ساختار این پنل های سه بعدی از ساختار photovoltaic استفاده شده است.

 

این ساختار کمک می کند تا حداکثر انرژی نور خورشید را به دام انداخته و آنها را به قرص های سیلیکونی منتقل کنند. به دنبال این فرایند فوتون های نوری از پراکنده شدن به محیط اطراف باز مانده و راندمان کاری به 25.47 درصد می رسد. این در حالی است که راندمان پنل های فعلی موجود در بازار رقمی بین 15 تا 19 درصد است.

 

از آنجا که در بحث سوخت و انرژی اکثر استاندارد ها به دنبال صرف هزینه کمتر و بهره وری بیشتر هستند، به نظر می رسد که این پنل های سه بعدی بهینه ترین روش ممکن محسوب شوند.

 

اگر شما هم به دنبال انرژی پاک و بدون قبض هستید، تنها کافی است که سطح وسیعی از مساحت پشت بام منزل را به نصب این پنل ها اختصاص دهید. بعد از آن می توان از داشتن یک نیروگاه خورشیدی شخصی با راندمان کاری بالا و کمترین درصد اتلاف انرژی لذت برد.

[ چهارشنبه 9 فروردین‌ماه سال 1391 ] [ 12:17 ق.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 250010