X
تبلیغات
رایتل

قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

4353ghlop.jpg

‬ ‏‫

‬ ‫ای-کولای E-coli یک نوع باکتری میله ای شکل است که مهمان دستگاه گوارش انسانها هم میشود، این باکتری انواع مختلفی دارد که بعضی از اقسام آن می توانند دردسرهای ناخوشایندی هم برای انسان ایجاد کنند. حالا به نظر می رسد که پژوهشگران دانشگاه توکیو یک نوع جدید از این باکتری را به جهان معرفی کرده اند: "باکتری معما حل کن!" این محققان ژاپنی که علاقه دارند همه موجودات زنده جهان و حتی باکتریها را هم پای حل سودوکو بنشانند، با دستکاری در ژن این باکتریها توانسته اند آنها را به حل سودوکوهای 4در4 (که با 4عدد حل میشوند)وادار کنند و از لحاظ تئوری معتقدند میتوانند این باکتریهای از همه جا بی خبر را به حل سودوکوهای 9در 9 نیز مجبور کنند.(سودوکوهای مرسوم که با 9 عدد 1-9 حل میشوند) ‬ ‏‫

‬ ‏‫

‬ ‏‫‬ ‫روش کار هم بطور خلاصه به این شکل است که آنها 16 نوع باکتری که از نظر ژنی متفاوت هستند را تولید می کنند ( یک باکتری برای هر خانه جدول). این 16 نوع باکتری می توانند 4 نوع رنگ را (که هرکدام نشانگر یک عدد است) بروز دهند. نحوه نمایش این رنگها به این ترتیب است که هر باکتری با باکتریهای ردیف و ستون و بلوک مربوط به خود RNA )یکجور کپی از ژنها برای انتقال اطلاعات ژن) تبادل می کند و در نهایت رنگی را بروز میدهند که در باکتریهای ردیف و ستون و بلوک خودش نشان داده نشده است. باکتریهای بدون رنگ بعنوان جاهای خالی جدول در نظر گرفته می شوند و باکتریهای که رنگشان از قبل القا شده است هم نقش عددهای معلوم را بازی می کنند.

منبع : نارنجی

‬ ‏‫

[ پنج‌شنبه 4 آذر‌ماه سال 1389 ] [ 04:51 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 244487