قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته

اتومبیل برقی با باتری سانیو نامش را در کتاب گینس ثبت کرد


sanyo_battery-narenji-ir.jpg


قرار است اتومبیل های الکتریکی آینده حمل و نقل بشر باشند اما فعلا مشکل بزرگ آنها باطری است. با فناوری های فعلی خودرو های برقی مجبورند بعد از طی مسافت های کوتاه برای شارژ متوقف شوند. حالا این اتومبیل شارژی که با نیروی الکتریکی کار می کرد، با گذراندن ۵۵۵٫۶ کیلومتر بدون توقف و شارژ مجدد، رکورد جدیدی را در این زمینه در کتاب گینس ثبت کرده است.

 

این اتومبیل که از یک باتری سانیو استفاده می کرده، مسیر بین توکیو و اوزاکای ژاپن را یکسره پیمود.

 

به گفته مسئولین شرکت سانیو، باتری تعبیه شده در این ماشین در مجموع از ۸۳۲۰ باتری لیتیومی-یونی تشکیل شده بود که این شرکت نمونه باتری های مذکور را برای فروش به سازندگان لپ تاپ تولید می کند.

 

مشکل عمده تولیدکنندگان اتومبیل هایی که با انرژی الکتریکی کار می کنند، در کارکرد صحیح و بازدهی مطلوب باتری است. همچنین با توجه به جایگاه های محدود برای شارژ مجدد اتومبیل های سبز، خریداران اغلب علاقه ی چندانی برای خرید این ماشین ها نشان نمی دهند. گرچه برای شارژ بعضی از این خودروها پیدا کردن یک پریز برق کافی است.

 

به نظر می رسد که با این ابتکار شرکت سانیو، به زودی باید منتظر وقایع خوشایندی در مورد اتومبیل های سبز باشیم و e-carها شاید زودتر از آنچه که فکر می کردیم جای خودروهای معمولی را بگیرند.

 

اطلاعات بیشتر

[ یکشنبه 5 اردیبهشت‌ماه سال 1389 ] [ 04:41 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 247188