قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته


این نخستین ایستگاه سوخت گیری خورشیدی خودرو است که در نیویورک ساخته شده. بر روی سقف این ایستگاه تک جایگاهه، یک پنل ذخیره کننده نور خورشید تعبیه شده که می تواند مقدار انرژی نور خورشید جهت تولید 235 وات انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کند.

 

این ایستگاه برای خودرو هایی نظیر BMW MINI E که صرفا از انرژی الکتریکی به عنوان سوخت اصلی آنها استفاده می شود، در نظر گرفته شده است. کافی است که خودرو یک توقف 3 ساعته در این جایگاه داشته باشد تا بتواند سوخت لازم برای پیمایش مسافت 160 کیلومتر را در خود ذخیره کند.

 

به نظر می رسد اگر بتوان مدت زمان سوخت گیری را برای این جایگاه کاهش داد و اندازه آن را هم کمی کوچکتر کرد، می توان به فراگیر شدن آن امیدوار بود.

 منبع:نارنجی

[ شنبه 21 فروردین‌ماه سال 1389 ] [ 11:02 ق.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 247188