X
تبلیغات
رایتل

قدرتی به نام برق
قدرتی به نام برق 
آخرین مطالب
ذکر ایام هفته
با امضای تفاهم نامه بین وزارت نیرو و دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور، شهرک هوشمند انرژی در کشور تاسیس می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، این تفاهم نامه به امضای مهندس "محمد بهزاد" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و دکتر "سیدمجید یادآور نیک روش" رییس دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور رسید.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص تفاهم نامه یادشده گفت: این تفاهم نامه در راستای مدیریت مصرف انرژی در مجموعه های شهری به امضا رسیده است.
به گفته مهندس "محمد بهزاد" با تاسیس شهرک هوشمند انرژی در کشور، متخصصان و دانشجویان می آموزند افزون بر مباحث تئوریک و علمی، به صورت عینی نیز در تجدید ساختار استفاده بهینه از انرژی و مدیریت مصرف انرژی با توجه به نامگذاری سال جاری به نام سال اصلاح الگوی مصرف بکوشند.
وی افزود: دانش آموختگان در صنعت آب و برق می کوشند تا موارد علمی فرا گرفته در شهرک هوشمند انرژی را که به صورت شبانه روزی با آن سرو کار خواهند داشت، به طور عملی در جامعه پیاده کنند.
بهزاد اظهار داشت: این کار باعث خواهد شد افزون بر مدیریت در مصرف انرژی، از هدر رفتن آن جلوگیری و با صرفه جویی در انرژی، در دراز مدت آثار اقتصادی آن در جامعه مشاهده شود.
رییس دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور نیز گفت: وزارت نیرو در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور، دانشگاه صنعت آب و برق را مامور کرده است تا یک حرکت علمی جدید در کشور پایه گذاری کند.
دکتر "سیدمجید یادآور نیک روش" از ویژگی های تاسیس شهرک هوشمند انرژی در دانشگاه صنعت آب و برق را تدوین و اجرای آزمایشی استانداردهای الگوی مصرف در ساختمان ها و تاسیسات، تولید همزمان برق و حرارت، بهره برداری از انرژی های تجدید پذیر، به حداقل رساندن انتشار گازهای آلاینده منتشره از تاسیسات برقی کشور، کاهش آلودگی های صوتی و حرارتی، بکارگیری فناوری های نوین و روش های بازیافت انرژی برشمرد و افزود: با تدوین و ارایه راهکارها و فناوری های نوین، بستر کار مناسبی برای محققان و پژوهشگران و صنعتگران فراهم خواهد شد.
وی افزود: در "شهرک هوشمند مبتنی بر تبادل انرژی صفر"، از انواع فناوری های جدید تولید و روش های مدیریت مصرف انرژی در بخش های مختلف استفاده می شود.
نیک روش طراحی شهرک هوشمند مبتنی بر تبادل انرژی را چند وجهی خواند و اظهار داشت: این شهرک دارای کاربری های مختلف است و در هر گوشه آن یکی از فناوری های نوین تولید و مدیریت انرژی آموزش داده خواهد شد.
وی با بیان قابلیت های مختلف شهرک هوشمند انرژی، گفت: وزارت نیرو و سایر سازمان های دولتی و خصوصی می توانند استانداردهای فنی، مهندسی و زیست محیطی انرژی خود را در آن آزموده و نتایج حاصله را در معرض دید عموم قرار دهند.
وی در ادامه افزود: این شهرک که با آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی خدمات تحقیقاتی را برای عموم متقاضیان ارایه می کند، شامل آزمایشگاه های هوشمند توزیع و تاسیسات، آزمایشگاه مصارف نو پدید و فناوری های نوین در تجهیزات مصرف کننده انرژی، آزمایشگاه مولدهای همزمان برق و حرارت در مقیاس خانگی و آزمایشگاه توربین های بادی و انرژی های نو است و محلی برای پشتیبانی از نوآوری و کارآفرینی به شمار می رود.
احداث واحدهای تولید پراکنده مبتنی بر سوخت گاز در اندازه های مختلف به صورت CHP و ساده، احداث واحدهای تولید انرژی پراکنده مبتنی بر انرژی های نو (زباله، زیست توده و خورشیدی)، هوشمند سازی شبکه برق و انرژی، هوشمند سازی ساختمان ها و اماکن مختلف و اجرای پروژه های بومی سازی فناوری و تولید فناوری در زمینه های مرتبط با تولید پراکنده CHP و سامانه های هوشمند از  رویکرد های مهم ساخت شهرک هوشمند مبتنی بر تبادل انرژی صفر است.
هم اکنون شهر "مصدر" در امارات متحده عربی با هزینه ای معادل 22میلیارد دلار، جزیره "زیرا" در جمهوری آذربایجان در مساحت 100 هکتار و شهر "دونگان" در شانگهای چین با ظرفیت 500 هزار نفر در راستای مدیریت انرژی در مجموعه های شهری از این سامانه استفاده می کنند.  
 
[ دوشنبه 9 فروردین‌ماه سال 1389 ] [ 02:26 ب.ظ ] [ سیدمحمدصادق میرمحمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سید محمد صادق میرمحمدی.مهندس برق قدرت.عضو انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران.عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران.عضو انجمن روشنایی.عضو انجمن آموزش مهندسی.عضو انجمن مهندسی برق ایران.دارای مدرک بین المللی ماکروسافت.نویسنده 5 مقاله چاپ شده در زمینه انرژی های نو.و یک مقاله isc در کنفرانس روشنایی ایران.حوزه فعالیت در زمینه روشنایی ،انرژی های نو و مهندسی برق.طراح چراغهای led.مسلط به رایانه.طراح سایت جهت ارتباط با sadegh4@gmail.com در تماس باشید.
نظر سنجی
IS
امکانات وب

.

تعداد بازدید ها: 246837